Gündem

Aileler, Çocukları Daha İyi Fortnite Oynasın Diye Eğitmen Tutuyor!

Artık aileler çocuklarını, günümüzün popüler video oyunu Fortnite’ı daha iyi oynaması için yetiştiriyor.

Günümüzün popüler rekabetçi oyunları, oyun dünyasını bambaşka yerlere sürüklüyor. Başlıkta da okuduğunuz gibi artık aileler, çocuklarının Fortnite’ta kazanması için özel eğitmenler tutmaya başladı.

Örneğin; Ally Hicks, oğlunun Fortnite’ta başarısız olması ve diğer çocukların karşısındaki itibarının zedelenmesi nedeniyle, yaklaşık 50 dolar ücret karşılığında dört saatlik çevrimiçi ders veren bir eğitmen tuttu.

Hicks’in eğitmen tutmasının en büyük sebeplerinden biri çocuğunun kendini kanıtlama isteği. Birçok çocuk Fortnite gibi benzeri oyunlarda başarısız olduğunda, diğer çocuklar tarafından kabalığa maruz kalıyor.

İngiltere’nin Winchester şehrinde bir proje yöneticisi olan Bayan Hicks, ”Sadece oynamak için değil, oyunda gerçekten iyi olmak için baskı var. Bu durumun, okulda onun için ne demek olduğunu hayal edebilirsin.” dedi.

Nick Mennen, 12 yaşındaki oğlu Noble için, bir saatliği 20 dolar ücret karşılığında Fortnite eğitmeni tuttu. Düzenlenen turnuvaların ödülleri de, ebeveynlerin çocuklarını video oyunlarına yönlendirmeye teşvik ediyor. Mennen’in hayali, oğlunun turnuva ödülünü kazanması. Noble, ayda yaklaşık altı saat ders almadan önce oyunda nadiren kazanırmış. Texas, Cedar Park’ta yaşayan yazılım geliştiricisi Mennen, artık oğlunun daha çok kazanacağını söylüyor.

Babası, ”Noble, benim kadar iyi değil. Kazanması için ona ilham olmalıyım. Benim gibi oynamalı.” diyor.

Mart ayının başından bu yana 1,400 “Fortnite” koçu işe alındı. Bazı eğitmenler, bu duruma inanamıyorlar. Fortnite koçluğu yapan 18 yaşındaki Logan Werner, ”Bu durum gerçekten benim için gerçeküstü bir şey. Babam video oyunu dersleri almam için hiçbir ücret ödemezdi.” dedi.

Euan Robertson da, 10 yaşındaki Alexander ve 12 yaşındaki Andrew için Fortnite koçu tutan ebeveynlerden biri. Daha bunun gibi birçok örnek mevcut.

Bazı kitlelerce Fortnite için koç tutmak, çocuğun basketbol veya satranç için eğitim alması kadar normal olarak karşılanıyor. Diğer yandan, bazı kitleler oyuna yaş sınırlamasının getirilmesini istiyor. Yapılan araştırmaya göre, oyunu 6-11 yaş aralığındaki çocukların bile oynadığı ortaya çıktı.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı