Haberler

Activision Blizzard’ın Diğer Finans Baş Sorumlusu İşten Ayrıldı

Destiny, Overwatch, Call of Duty, World of Warcraft ve Diablo gibi dev başlıkların arkasındaki stüdyo Activision Blizzard, 2019’da iki üst yöneticisine veda etti.

Şirketin Finans Baş Sorumlusu Spencer Neumann, işinden ayrılarak yakın zamanda Netflix’in Finans Baş Sorumlusu seçildi. Şimdi ise diğer Finans Baş Sorumlusu Amrita Ahuja, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in teklifi üzerine istifasını verdi ve Blizzard’dan ayrılarak yeni kurulan mobil ödeme şirketi Square’a katıldı.

Ahuja, sekiz yıldan fazla Activision Blizzard’ta çalıştı ve Finans Baş Sorumlusu olmadan önce finans ve işlemlerden sorumlu başkan yardımcısı, strateji ve iş geliştirme başkan yardımcısı olarak görev aldı. Şirkette çalışmadan önce ise Walt Disney, Morgan Stanley ve Fox Networks’te çalıştı.

Blizzard’ın duyurduğu mobil oyunu Diablo Immortal’a gelen tepkilerden sonra şirketten ayrılma haberleri geldi. Kotaku’nun bildirisinde, Activision ve Blizzard arasındaki yönetim sorunlarının arttığı ve Blizzard’ın maliyetleri düşürmeye çalıştığı belirtiliyor. Blizzard’ın kurucu ortağı ve uzun zamandır başkanı olan Mike Morhaime ise Ekim 2018’de şirketten ayrılmıştı.

Comments

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top