Haberler

Activision, Blizzard’ın Bu Sene Yeni Bir Oyun Çıkarmayacağını Söyledi

Activision, üç aylık kazanç raporunu açıkladı ve bazı kötü haberler var. 2019’daki geliri düşük görünüyor ve bunun bir kısmı Blizzard’dan kaynaklanıyor. Bu sebeplerden dolayı küçültme yoluna giden Blizzard’ın bu yıl içerisinde yeni bir oyun çıkarmayacağını açıkladı.

Activision, ”Bu yıl Blizzard’dan maddi olarak daha düşük finansal performans bekliyoruz. 2018’de World of Warcraft: Battle for Azeroth’tan yararlandı. Bu sene ise büyük bir oyun çıkarmayı planlamıyoruz.” dedi.

Raporlara göre, sekiz yüz kişi Blizzard’tan ayrıldı. Geliştirici bölümünde işten çıkarmalar yaşanmazken, bu sekiz yüz kişinin tamamı yayıncı ve e-spor bölümünden oluşuyor. Şirket, 2018’in son çeyreğinden beri istikrar kazanmak ve tekrar büyümeye dönmek için oyun gelirlerinde yumuşatma yoluna gitti. Activision, kötü haberle birlikte iyimser bir açıklama da getirdi.

”Bu faktörler, Blizzard’ın bu yılki finansına ağır gelirken, ileriye bakacak olursak, şirketin PC, mobil ve konsol içeriği her zamankinden daha zengin ve zaman içinde dağıtımı hızlandıracak önemli geliştirme kaynaklarının eklenmesini bekliyoruz.”

Blizzard bu sene, bir mobil spin-off olan Diablo Immortal ve Warcraft 3 Reforged’ı çıkarmayı planlıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Hafta En Çok Okunanlar

To Top