HABER

2018’de Oynanabilecek En Büyük Battle Royale Oyunları

Farklı battle royale oyunları arıyorsanız bu listeye göz atabilirsiniz.

Battle Royale oyunları evrim geçirmeye devam ediyor. ARMA 2 ve Minecraft gibi büyük hayatta kalma oyunları için mod olarak mütevazi bir şekilde çıkmıştı. Şu an PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite’ın devasa başarısı sayesinde büyümeye devam ediyor. Bu sene, bu türün daha da ileri gitmesini sağlayacak birçok yeni battle royale oyunu gelecek. 2018’de gelecek en iyi 10 battle royale oyunu bu listede.

Özellikle en son çıkan battle royale oyunları ilkelerini genişletiyor ve yeni mekanikler ekliyorlar. Bazı oyunlarda, seyirci unsurları ve dinamik çevresel etkiler görülürken, diğerleri deneyimlerini sanal gerçeklik ortamına taşıyor. Diğer battle royale oyunları daha geleneksel yaklaşımı tercih ediyorlar. Europa ve Mavericks: Proving Grounds gibi oyunlar, farklı ölçekler, dinamik çevresel etkiler ve daha yüksek oyuncu sayıları gibi ek mekaniklere bağlı olarak son kişinin hayatta kalması amacını barındırıyor.

  • H1Z1  (Platform: PC. Yakında PS4 ve Xbox One’a çıkacak.)

Daha çok H1Z1: King of the Kill olarak bilinir. Zombi – hayatta kalma bir sandbox oyununun battle royale versiyonudur. Son kişi hayatta kalana kadar 150 oyuncu birbirini avlamaya çalışır. Oyuncular tek olarak, bir partnerle veya beş kişilik gruplar hâlinde oynamayı tercih edebilirler. Oyunun standart battle royale moduna ek olarak, Auto Royale isminde bir modu bulunuyor. Auto Royale’de dört oyuncu araçla birlikte savaş alanına girer. Bir kişi arabayı sürerken, diğerleri de öteki oyuncuların arabalarını patlatmaya çalışır.

Çıkış Tarihi: 15 Ocak 2015

  • SOS  (Platform: PC)

SOS oyunu size eşsiz bir şey sunuyor. Sosyal becerilerinizi ve şov anlayışınızı test etmeniz için bir mikrofona ihtiyacınız var. Her oyuncu, dikkat çekmek ve canlı izleyiciyi kendi lehine çevirmek için ilginç şekilde kendilerini ortaya koymalıdır. Her oyun, sosyal oyun platformu Hero aracılığıyla canlı olarak yayınlanmaktadır. Seyirciler, düşme veya bombalama gibi olası oyun içi etkinlikler için oylama yaparlar. Ana hedef, haritaya yayılmış dört kalıntının birini bulmak ve kalıntıyı çıkarmak için helikopteri işaret ederek çağırmak. Bu, böyle okununca oldukça basit geliyor ancak 15 diğer oyuncu da aynı hedefi başarmaya çalışıyor. Helikopterdeki diğer koltuklara oturmak istiyorsanız akıllı ve acımasız olmanız gerekiyor.

Çıkış Tarihi: 23 Ocak 2018 (Şimdi Steam’de Erken Erişimde.)

  • Paladins: Battlegrounds  (Platform: PC, PS4, Xbox One)

Paladins: Battlegrounds, Paladins: Champions of the Realm’in 100 kişilik bağımsız bir battle royale genişlemesidir. Diğer battle royale oyunlarına benzer yönleri vardır ancak kendine özgü yetenekleri olan sayısız oynanabilir karakterler bulunur. 

Çıkış Tarihi: 2018 yılı içerisinde (Tam çıkış tarihi henüz duyurulmadı.)

  •  Darwin Project  (Platform: PC, Xbox One)

Darwin Project, diğerlerine göre hayatta kalmayı amaçlayan üçüncü şahıs co-op çok oyunculu battle royale oyunudur. Kazanmak için rakibinizi takip ederek tuzaklar kurarken ekstrem hava koşullarına katlanmanız gerekiyor. Dikkat çeken yönü ise, seyirci etkileşimi ve TV şovu unsurlarını barındırması.

Çıkış Tarihi: 9 Mart 2018’de Steam’de Erken Erişim olarak çıktı ve Xbox One Game Preview programına girdi.

  • Mavericks: Proving Grounds  (Platform: PC)

Mavericks: Proving Grounds, ilk defa son derece dinamik bir ortamda 400 oyuncunun savaştığı birinci şahıs battle royale oyunudur. Örnek olarak, başka oyunculara zarar vermek veya onları haritanın diğer kısımlarına yaymak için tuzak olarak ateş kurabilirsiniz. Buna ek olarak oyun; daha akıllı görev sistemi, sosyal merkezler ve oynanış deneyiminizi bilgilendiren oyuncu odaklı anlatı vaadediyor.

Çıkış Tarihi: 2018 (Beta bu yılın yaz ayında gerçekleşecek. Tam çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.)

  • Islands of Nyne  (Platform: PC)

Islands of Nyne, rakiplerinden farklı olarak bir bilim-kurgu temalı birinci şahıs battle royale oyunudur. Ne kadar iyi oynarsanız, oyun size karakterinize özel zırh setleri ve silah skinleri vererek ödüllendirecektir. Ayrıca bireysel veya takım olarak daha fazla donanım ve skin kazanmak için maç sırasında oyun içi kredileri kullanmanıza izin veren bir oyuncu bahis sistemi bulunmakta.

Çıkış Tarihi: 2018 (Şimdi oyunu ön siparişle alarak Kapalı Alfa’ya katılabilirsiniz.)

  • Dying Light: Bad Blood  (Platform: PC, PS4, Xbox One)

Dying Light: Bad Blood, beğenilen battle royale türünde Dying Light’ın bağımsız bir genişlemesidir. Beklenmeyen bir sürüm gibi görünse de, hayranların talebi sebebiyle geliştirici Techland tarafından yapıldı ve piyasaya sürüldü. Bad Blood’da altı oyuncu, virüslü zombilerin yeterli örneklerini elde etmek için haritanın etrafındaki yerlere rastgele düşerler. Bu özel zombileri ele geçirirken örnekleri toplayacak ve karakterinizin seviyesini yükselteceksiniz. Yani onların sağlığını, çevikliğini ve saldırı gücünü arttıracaksınız. Tüm örnekleri alan ilk kişi, helikoptere biner ve oradan kaçmayı başarır. 

Çıkış Tarihi: 2018  (Web sitesi aracılığıyla kayıt olup Global Playtest programına katılabilirsiniz. Tam çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı.)

  • Europa  (Platform: PC)

Europa oyunu Çinli yayıncı Tencent tarafından piyasaya sürülen bir battle royale oyunudur. Rakiplerinden farklı olarak oyunda gerçek zamanlı hava durumu, su altı keşifleri, çevresel ölümler ve mümkün olan her şey bulunuyor. Oyunun Çin dışında dünya çapında çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil.

Çıkış Tarihi: 2018 (Sadece Çin’de)

  • Survival Games: Battle Royale  (Platform: PC)

Survival Games: Battle Royale, türün denenmiş örneğidir ve gerçek öncülüğünü korur. Ancak kendi içerisinde bazı özellikler bulundurur. Haritalar belli bir yönteme göre oluşturulur. Sonuncu olmak için savaşırken istatistiklerinizi ve açlık seviyenizi takip etmelisiniz. Bununla birlikte, oyun kendinize özel battle royale arenalarınızı tasarlamanızı sağlayan bir harita editörü içerir. 

Çıkış Tarihi: Nisan 2018 (Şimdi Steam’de Erken Erişimde.)

  • Stand Out: VR Battle Royale (Platform: PC (Oculus Rift, HTC Vive))

VR’da battle royale türünü oynamak isterseniz Stand Out’u tercih edebilirsiniz. Geliştirici Raptor Lab, VR ile battle royale’i birleştirerek Stand Out’u oyunculara sundu. Maçta hayatta kalabilmeniz için rakiplerinizi net bir görüş açısıyla görebilmeniz gerekiyor.

Çıkış Tarihi: 9 Aralık 2017 (Şimdi Steam’de Erken Erişim’de.)

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı