HABER

Oscar 2018: Tüm Kazananların Listesi

İşte Oscar ödülünü kazanan filmler ve isimler..

Hollywood’un en büyük gecesi 90. Akademi Ödülleri dün Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Jimmy Kimmel’in sunumuyla tüm kazananlar açıklandı.

Aşağıdaki listede tüm kategoriler, adaylar ve kazananlar (koyu renkle) yazıyor.

En İyi Film

  • Call Me By Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

  • Christopher Nolan  (Dunkirk)
  • Jordan Peele  (Get Out)
  • Greta Gerwig  (Lady Bird)
  • Paul Thomas Anderson  (Phantom Thread)
  • Guillermo del Toro  (The Shape of Water)

En İyi Erkek Oyuncu

  • Timothée Chalamet  (Call Me by Your Name)
  • Daniel Day-Lewis  (Phantom Thread)
  • Daniel Kaluuya  (Get Out)
  • Gary Oldman  (Darkest Hour)
  • Denzel Washington  (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Kadın Oyuncu

  • Sally Hawkins  (The Shape of Water)
  • Frances McDormand  (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
  • Margot Robbie  (I, Tonya)
  • Saoirse Ronan  (Lady Bird)
  • Meryl Streep  (The Post)

En  İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Willem Dafoe  (The Florida Project)
  • Woody Harrelson  (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
  • Richard Jenkins  (The Shape of Water)
  • Christopher Plummer  (All the Money in the World)
  • Sam Rockwell  (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

En  İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Mary J. Blige  (Mudbound)
  • Allison Janney  (I, Tonya)
  • Leslie Manville  (Phantom Thread)
  • Laurie Metcalf  (Lady Bird)
  • Octavia Spencer  (The Shape of Water)

En İyi Özgün Senaryo

  • The Big Sick
  • Get Out
  • Lady Bird
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

  • Call Me By Your Name
  • The Disaster Artist
  • Logan
  • Molly’s Game
  • Mudbound

En İyi Film Kurgusu

  • Baby Driver
  • Dunkirk
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Yabancı Dilde En İyi Film

  • A Fantastic Woman (Chile)
  • On Body and Soul (Hungary)
  • The Insult (Lebanon)
  • Loveless (Russia)
  • The Square (Sweden)

En İyi Animasyon

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Coco
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

En İyi Görüntü Yönetimi

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Mudbound
  • The Shape of Water

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

  • Beauty and the Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water

En İyi Görsel Efekt

  • Blade Runner 2049
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2
  • Kong: Skull Island
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

  • Darkest Hour
  • Victoria & Abdul
  • Wonder

En İyi Ses Miksajı

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Kurgusu

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

En İyi Kostüm Tasarımı

  • Beauty and the Beast
  • Darkest Hour
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Victoria & Abdul

En İyi Film Müziği

  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • The Shape of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Şarkı

  • Remember Me  (Coco)
  • Mystery of Love (Call Me By Your Name)
  • This Is Me (The Greatest Showman)
  • Mighty River (Mudbound)
  • Stand Up For Something (Marshall)

En İyi Belgesel

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Icarus
  • Last Men in Aleppo
  • Strong Island

En İyi Kısa Belgesel

  • Edith & Eddie
  • Heaven is a Traffic Jam on the 405
  • Heroin(e)
  • Knifeskills
  • Traffic Stop

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

  • DeKalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • The Silent Child
  • Watu Wote/All of Us

En İyi Kısa Animasyon

  • Dear Basketball
  • Garden Party
  • Lou
  • Negative Space
  • Revolting Rhymes
Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı