HABER

Steam Direct Piyasaya Sürüldüğünden İtibaren 1.000’den Fazla Oyun Eklendi

Steam için Direct piyasaya sürüldüğü andan itibaren 1.000’den fazla oyun eklendi, son yedi günde ise 215 adet oyun eklendi.

Son 7 haftada Steam’de yayınlanan oyun sayısı oldukça hızlı bir yükselişe geçti ve bu eklenen oyunlar Steam Direct’e atfedilmiş gözüküyor.

Steam Direct, 13 Haziran’da Steam’in oyun sektöründe yer edinmeye çalışan geliştiricilere imkan sunmak amacıyla kurduğu ve daha sonra kapattığı Greenlight’ın yerine alternatif olarak sunmuştu. Şimdi ise 13 Haziran’dan günümüze kadar 1.000’in üzerinde yeni oyun Direct üzerinde yayınlanmıştır.

İngiltere merkezli oyun danışmanlık grubu ICO Partners tarafından sağlanan verilere göre son yedi gün içinde tam tamına 215 adet oyun Steam Direct’e eklendi.

ICO’nun patronu Thomas Bidaux tarafından Twitter üzerinden aşağıdaki grafik paylaşıldı ve bu grafikte Steam Direct’in piyasaya sürülmesinden bu yana eklenen oyun sayısını göstermektedir.

Grafikler oldukça ilginç ve karşılaştırma için Bidaux geçen yılın Temmuz ayından bu yılın Temmuz ayına kadar çıkan oyun sayılarını gösterdi. Temmuz 2016’nin ilk haftasında Steam’e 28 oyun eklenirken, Temmuz 2017’nin ilk haftasında ise 84 adet oyun eklendi.

Valve, Steam Direct’i ilk duyurduğunda, Direct için verileri paylaşan şirket Greenlight’a göre çok daha fazla akım olacağını ve sonrasında hızlıca düşüş yaşayacağını söylemişti.

Valve, “mümkün olan en düşük engeli” sağlayacağını ve dolandırıcıların rahatsız etmelerini engelleyeceğini söyledi. Ayrıca, 100 dolarlık gönderme ücretini de bu sisteme ekledi.

EN GÜNCEL OYUN HABERLERİ İÇİN SİTEMİZİ TAKİP EDİN!

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı