HABER

God of War’un Yeni Güncellemesi Metin Boyutuna Odaklanıyor

Metin boyutunu ayarlamak artık mümkün!

God of War hayranları, 20 Nisan yani Cuma günü itibariyle çok bekledikleri, Kratos ve oğlu Arteus’un muazzam macerasına atıldılar. Ancak, ne yazık ki oyunun metinlerinin boyutu yüzünden yer yer okuyamadıkları demeçler oldu. Sony Santa Monica da, bu problemi çözmek üzere yeni bir güncellemeyi yayınladı.

Yeni güncelleme, çok beklenen Fotoğraf Modu‘nu oyuna eklemiyor olsa da, bir o kadar önemli olan metin boyutu ayarlama seçeneğini oyuna ekliyor.

Oyunun geliştiricisi, Twitter’da yayınladığı bir tweetle, yazı boyutu ile ilgili bir şikayete yanıt olarak güncellemenin, harita, hedefler, kodeks ve arayüz menülerinin kaynak sekmesi için metinlere odaklandığını açıkladı. Oyuna eklenen metin boyutu ayarlama seçeneğini, aşağıdaki görselden görebilirsiniz.

Her ne kadar, yeni gelen metin boyutu ayarlama seçeneği oyuna eklense de, bazı televizyonlarda, hâlâ God of War metinlerini okuyabilmek için ekrana yakın olmanız gerekebiliyor. Sony Santa Monica’nın bu konuyu ele alıp almayacağı ise henüz belli değil.

Ayrıca, oyuna gelen güncelleme yalnızca metin boyutu değil, bazı hata düzeltmelerini ve geliştirmeleri de içermektedir. Ancak, güncelleme notlarında bunlarla ilgili herhangi bir ayrıntı verilmiyor. Buna ek olarak oyunun geliştirici ekibi, topluluğun geri bildirimlerine göre oyunda düzenlemeler yapmaya devam ediyor, bu yüzden de önümüzdeki birkaç gün içerisinde başka bir güncelleme görme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Yorumlar

SON HAFTANIN POPÜLER HABERLERİ

Yukarı